
APC – Schneider APC Smart-UPS SRT 5kVA Output HW Kit
29/03/2018
APC – Schneider APC Smart-UPS SRT 10000VA RM 230V
29/03/2018| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Sound Emission: | 55 dB(A) |
| Temperature: | -45°C |
| Thermal Dissipation: | 150 BTU/h |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots: | 1 |
| USB: | Yes |
| Management | |
|---|---|
| Alarm: | Configurable Delay |
| Low Battery | |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Depth: | 483 mm |
| Form Factor: | Tower/Rack Mountable |
| Height: | 432 mm |
| Rack Height: | 4U |
| Weight (Approximate): | 17.53 kg |
| Width: | 178 mm |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage: | 220 V AC |
| Load Capacity (VA): | 2.20 kVA |
| Load Capacity (Watt): | 1.98 kW |
| Output Voltage: | 220 V AC |
| Surge Energy Rating: | 645 J |
| Waveform Type: | Sine Wave |
| Technical Information | |
|---|---|
| Cord Length: | 1.83 m |
| Emergency Power OFF: | Yes |
| Plug/Connector Type: | IEC 60320 C20 |
| SCHUKO CEE 7 EU1-16P | |
| Receptacles: | 8 x IEC 60320 C13 |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty: | 3 Year |
Additional information
| Weight | 18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 48 × 43 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews
There are no reviews yet.