
APC – Schneider SMART-UPS 5000VA 230V RACKMOUNT/TOWER
29/03/2018
APC – Schneider APC x REPLACEMENT BATTERY CARTRIDGE 117
29/03/2018| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45): | Yes |
| Serial Port: | Yes |
| Total Number of Expansion Slots: | 1 |
| USB: | Yes |
| Management | |
|---|---|
| Alarm: | On Battery |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Depth: | 665 mm |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 44 mm |
| Rack Height: | 1U |
| Weight (Approximate): | 24.09 kg |
| Width: | 432 mm |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Current: | 12 A |
| Input Voltage: | 230 V AC |
| Load Capacity (VA): | 1.50 kVA |
| Load Capacity (Watt): | 1 kW |
| Output Voltage: | 230 V AC |
| Surge Energy Rating: | 540 J |
| Waveform Type: | Sine Wave |
| Technical Information | |
|---|---|
| Cord Length: | 2.44 m |
| Plug/Connector Type: | IEC 60320 C14 |
| Protection Type: | Lightning |
| Surge | |
| Receptacles: | 4 x IEC 60320 C13 |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty: | 3 Year |
Additional information
| Weight | 24 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 67 × 5 cm |






