
APC – Schneider APC Smart-UPS C 1500VA 2U LCD 230V
29/03/2018
APC – Schneider SMART-UPS X 1500VA RACK/TOWER LCD 230V
29/03/2018| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45): | Yes |
| Serial Port: | Yes |
| Total Number of Expansion Slots: | 1 |
| USB: | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Depth: | 406 mm |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 89 mm |
| Rack Height: | 2U |
| Weight (Approximate): | 17.27 kg |
| Width: | 432 mm |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Range: | 151 V AC – 302 V AC |
| 230 V AC | |
| Input Voltage: | 220 V AC |
| Load Capacity (VA): | 750 VA |
| Load Capacity (Watt): | 500 W |
| Output Voltage: | 230 V AC |
| Technical Information | |
|---|---|
| Plug/Connector Type: | IEC 60320 C14 |
| Receptacles: | 2 x IEC 60320 C13 |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty: | 3 Year |
Additional information
| Weight | 18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 43 × 9 cm |






