
APC – Schneider BACK-UPS PRO 900, 230V
29/03/2018
APC – Schneider SMART-UPS SC 620VA 230V
29/03/2018| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port: | Yes |
| Total Number of Expansion Slots: | 1 |
| USB: | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Depth: | 683 mm |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 86 mm |
| Weight (Approximate): | 42.31 kg |
| Width: | 480 mm |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Range: | 160 V AC – 286 V AC |
| 230 V AC | |
| Input Voltage: | 220 V AC |
| Load Capacity (VA): | 2.20 kVA |
| Load Capacity (Watt): | 1.98 kW |
| Output Voltage: | 230 V AC |
| Technical Information | |
|---|---|
| Plug/Connector Type: | IEC 320-C20 |
| SCHUKO CEE 7 EU1-16P | |
| Receptacles: | 1 x IEC 320-C19 |
| 8 x IEC 320-C13 | |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty: | 3 Year |
Additional information
| Weight | 43 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 68 × 9 cm |






