
APC – Schneider SMART-UPS 2200VA LCD RM 2U 230V
29/03/2018
APC – Schneider APC x Replacement Battery Cartridge 118
29/03/2018| Controls/Indicators | |
|---|---|
| Status Indicators: |
|
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Temperature: | 45°C |
| Thermal Dissipation: | 70 BTU/h |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port: | Yes |
| Management | |
|---|---|
| Alarm: | On Battery |
| Battery Management: | Intelligent Battery Management |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information: |
|
| Certifications & Standards: |
|
| Package Contents: |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Colour: | Grey |
| Depth: | 381 mm |
| Form Factor: | Tower |
| Height: | 177.8 mm |
| Weight (Approximate): | 12.25 kg |
| Width: | 127 mm |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Range: | 151 V AC – 302 V AC |
| 230 V AC | |
| Input Voltage: | 220 V AC |
| Load Capacity (VA): | 620 VA |
| Load Capacity (Watt): | 390 W |
| Surge Energy Rating: | 320 J |
| Technical Information | |
|---|---|
| Dataline Protection: | RJ-45 |
| Plug/Connector Type: | IEC 320-C14 |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty: | 2 Year |
Additional information
| Weight | 13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 38 × 13 cm |






