
APC – Schneider APC Smart-UPS C 1000VA 2U Rack mountable LCD 230V
29/03/2018
APC – Schneider APC Smart-UPS X 3000VA Rack/Tower LCD 200-240V with Network Card
29/03/2018| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port: | Yes |
| USB: | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Depth: | 439 mm |
| Form Factor: | Tower |
| Height: | 215 mm |
| Weight (Approximate): | 17.27 kg |
| Width: | 171 mm |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Range: | 170 V AC – 300 V AC |
| 230 V AC | |
| Input Voltage: | 220 V AC |
| Load Capacity (VA): | 1 kVA |
| Load Capacity (Watt): | 600 W |
| Output Voltage: | 230 V AC |
| Technical Information | |
|---|---|
| Plug/Connector Type: | IEC 60320 C14 |
| Receptacles: | 8 x IEC 60320 C13 |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty: | 2 Year |
Additional information
| Weight | 17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 17 × 22 cm |
You may also like…

Wideband 18RU 600mm Wide x 600mm Deep Free Standing Server Rack Data Cabinet Fully Assembled
SKU : CB18FS66BKAUD $631.00 inc GST







